Haber

Aleyna Tilki, Diyanet’in “Evlat Edinme ve Deprem Kurbanı Evlat Edinme” Açıklamasına Sert Konuştu

Kahramanmaraş ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından yetim çocuklar için başlatılan sahiplendirme çalışmaları Diyanet’ten yapılan açıklama ile bambaşka bir boyuta evrildi. Aleyna Tilki’nin yazıları sosyal medyada tepki yağmuruna eklendi. Sefo ile depremzedelere yardım etmek ve sahip çıkmak için Hatay’a giden ünlü şarkıcı, “Evlat edinen ve depremzede çocuklar evleniyor” sözlerine sert tepki gösterdi.

Kahramanmaraş ve 10 ili etkileyen ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği depremlerin ardından Diyanet’ten yapılan açıklama günlerce konuşuldu.

Ülkemizi boğan depremlerde binlerce çocuk annesiz babasız kaldı. Bazı aileler enkaz altında yaşamını yitirirken, diğerleri de ortadan kayboldu. Kumarla ilgili çocukların ailelerinin bulunması ve ailesi olmayanların evlat edinilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Yetkililerin akıl sağlığı yerinde olmayan ve desteğe ihtiyaç duyan yetim çocukları evlat edinmeye teşvik etmesi üzerine Diyanet’in yaptığı “evlilik” açıklaması tartışma yarattı.

Diyanet’in fetva sitesinde yer alan deprem özel bölümünde, depremzedelerin çocuklarının evlat edinilmesine ilişkin “Bu çocuklarla evlenmenin önünde hiçbir engel bulunmadığı” belirtildi.

İşte o açıklama:

Açıklamanın ardından sosyal medyadaki yansımalar çığ gibi büyüdü. Birçok ünlü de bu tepkilere destek verdi.

Tepkilerin ardından açıklama yayından kaldırıldı ancak kullanıcılardan gelen yorumlar devam etti.

Biri de Aleyna Tilki…

Ünlü müzisyen, Diyanet’in Twitter hesabından yaptığı açıklamaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sefo ile depremzedelere yardım etmek için Hatay’a giden Tilki, “Kardeşlerimizi bu akıl almaz zihniyetle helak etmeyeceğiz!” söz konusu.

İşte o açıklama:

“Şu anda gözleri korku ve panikle bakan, acısı dünyanın göbeğinde derinleşen çocukların en büyük ihtiyacı kendini güvende hissetmek, çocuk olduğunu bilmek ve oynamaya devam edebilmek. mesele evlenmek mi

Kardeşlerimizin bu akıllara durgunluk veren zihniyet için harcama yapmalarına izin vermeyeceğiz!’

haber-kabatas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu