Haber

Düğüne günler kala Kahramanmaraş’ta depreme yakalanan çift, Amasya’da dünyaevine girdi.

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen depremlerde evleri hasar gören Amasya’da düğünlerine sayılı günler kala yakınlarının yanında yaşamak için gelen Ali Kara (27) ve Fatma Demir (24) burada dünya evine girdi.

Kahramanmaraş’ta düğünlerine sayılı günler kala depreme yakalanan Ali Kara ve Fatma Demir, evlerinin hasar görmesi nedeniyle yakınlarıyla Amasya’nın Suluova ilçesine yerleşti. Çiftin nikahını bugün Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok gerçekleştirdi.

Deprem nedeniyle kalbinin kırıldığını söyleyen Ali Kara, “Kahramanmaraş’ta yaşıyoruz. Deprem anında tek katlı müstakil evimizdeydik. Ailemizde can kaybı olmadı ama bizimkiler arkadaş, dost ve akraba hayatını kaybetti.12 Şubat’ta düğünümüz vardı.Deprem olunca düğünümüz iptal oldu.Suluova “İstanbul’da ablam ve eniştem var. Buraya onların yanına geldik. Düğünümüzü burada yaptık” dedi.

Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Deprem bölgesinden ilçemize gelen kardeşlerimizin mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Böyle hüzünlü günlerin ardından insanların özel anlarına şahitlik etmekten ve evlilik akdi yapmaktan büyük mutluluk duydum. Onlara, bize ve ülkemize bir daha böyle acılar yaşatın, yolları açık olsun” ifadelerini kullandı.

midyat-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu