Ekonomi

Yalova ve Gemlik’te yapımı tamamlanan köprü, kavşak ve bağlantı yolları yarın açılıyor

Yalova’da yapımı tamamlanan otogar bağlantı köprüsü ve bağlantı yolları ile Bursa’nın Gemlik ilçesinde yapımı tamamlanan Yenimahalle katlı kavşak ve bağlantı yollarının hizmete açılacağı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından açıklandı. Bakan Adil Karaismailoğlu’nun da katıldığı törenle yarın.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Yalova Otogarı Kavşak Köprüsü ve bağlantı yolları ile Gemlik-Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı ve bağlantı yollarının açılış töreninin yarın yapılacağı belirtildi. Söz konusu projelerle Gemlik ve Yalova’da ulaşım standartlarının yükseleceğine işaret eden Gemlik, “Gemlik, körfezin coğrafi konumu nedeniyle Kuzeybatı Anadolu’nun deniz ulaşımı ihtiyacına cevap verebilecek konumda. İstanbul, Bursa ve İzmit kesimi bölgede lojistik üs oluşturmakta ve ülkemizin 4. büyük serbest bölgesinin Gemlik’te yer alması ilçenin hızla gelişmesini sağlamakta, bunun sonucunda kıyılarda ağır yapılaşma ihtiyacı doğmakta ve güçlü bir altyapı ve karayolu ulaşım ağı.Bu ihtiyacı karşılamak üzere Gemlik-Yenimahalle kavşağında farklı kotlarla Yenimahalle kavşağı yapıldı.Metre uzunluğunda inşa edilen kavşak projesi 950 metre bağlantı ile 2 bin 25 metreye ulaşıyor. Yenimahalle kavşağı farklı kotlarla bitümlü sıcak karışım kaplama ile bölünmüş yol standardında trafiğe hizmet edecek” dedi.

‘YALOVA’DA SÜREKLİ TRAFİK AKIŞI SAĞLANACAK’

Yalova otogarı kavşak köprüsü ve bağlantı yollarıyla bölgenin ulaşım standardının yükseltileceği ifade edilerek, “Özellikle, stratejik konumu ve kapasitesi artan Yalova’nın karayolu ilişkilerini güçlendirecek yatırımlar hayata geçirilecek. İstanbul-İzmir Otoyolu, şehirdeki ekonomik faaliyetlere ivme kazandıracak.Kuzey-güney ulaşım aksında yer alan Yalova otogar kavşağı tamamlanarak hizmete açıldı.İzmir’in kuzey-güney aksında yer alan ulaşım ağında şehir içi yol standardı yükseltilerek kesintisiz trafik akışı sağlanacak.

habercukurova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu