Haber

Manzara İstanbul’un kalbi Çamlıca’dan! Beklenen kar yağışı etkili olmaya başladı

İzlanda’dan gelen soğuk hava dalgası ülke genelinde etkili oluyor. İstanbul’da sıcaklık yer yer 1 dereceye kadar düştü. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte şehrin yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı.

ÇAMLICA’YA KESİNLİKLE KAR YAĞIYOR

Çamlıca’nın zirvesindeki lapa lapa kar görüntüleri internete düşerken, İstanbul’un Sultangazi ilçesinde öğle saatlerinden itibaren başlayan sulu kar, ilçe genelinde kısa süre etkili oldu.

BİRÇOK BÖLGEDE ZAMAN YAĞMUR YAĞIMI OLUR

Öte yandan Aydos Ormanı’nın Kartal, Pendik, Sultanbeyli ve Sancaktepe sınırları içindeki yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini gösterdi. Yağışla birlikte çevredeki evlerin çatıları ve arabaların üzeri karla kaplandı. Ayrıca Anadolu yakasının yüksek kesimlerinde yer alan Üsküdar, Ümraniye ve Beykoz’da da sulu kar ve yer yer kar yağışı görülmeye başladı.

“İZLANDA ÜZERİNDEKİ SOĞUK HAVA ETKİLİ OLACAK”

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan konuyla ilgili tahminlerde bulundu. İzlanda’dan gelen soğuk havanın ülke genelinde etkili olduğunu ifade eden Çalışkan, “Çok soğuk bir şubat geçireceğiz. İstanbul’da sıcaklık 1-2 dereceye düştü. Durum böyle olunca hafif kar yağışı başladı. Sahile uzak yerlerde Maslak, Esenyurt, Çatalca civarı.. Anadolu yakasını da etkileyecek. Avrupa yakasında hafif yağmur yağacak ama şiddetli bir yağış olmayacak.” dedi.

“BUZLU GECE VE SABAH OLABİLİR”

Yağışların Anadolu Yakası’nda biraz daha fazla olduğunu belirten Çalışkan, “Ancak akşam ve gece duracak. İstanbul’da bu gece ve sabah buzlanma olacak. Yarın yağmur başlayacak ve görebiliriz. yüksek kesimlerde yeniden yağış.” dedi. Önümüzdeki hafta daha etkili bir kar yağışına işaret eden Çalışkan, “4-8 Şubat arasında tüm şehri etkisi altına alacak kar yağışını bekliyoruz. O günlerde, özellikle 5-6 Şubat’ta daha çok oluyor.” sözlerini kullandı.

meram-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu