Haber

Erkan Baş’a “Tito israfı” dedi! BBP, Destici’nin sözleriyle gündeme açıklık getirdi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, katıldığı bir televizyon programında Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Destici, “Adam TİTO kalıntısı, yani Yugoslavya’da TİTO rejimi vardı, komünist rejim vardı. Şimdi Almanya’dan geçiyorsunuz, orada sol örgütler içindesiniz. Alman istihbaratı, Türkiye’ye gönderildiniz. Gerçek soyadınız nedir: Jusovic. Burada ne kullanıyorsunuz? Kafa kullanıyorsunuz.” dedi.

“LENİNİST ANLAYIŞLA TİTO’NUN ÇİZGİSİNDEKİ KİŞİYE SÖYLENDİ”

Destici’nin bu sözleri büyük yankı uyandırırken, TV100’de yayınlanan bir programa konuk olan Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, Destici’nin TİP Başkanı Erkan Baş ile ilgili sözleri hakkında açıklamalarda bulundu. Karacan, şu ifadeleri kullandı: “Balkan Türklüğüne atıfta bulunarak ‘Tito kalıntısı’ dememiz mümkün değil. Yugoslavya’daki etnik grupları etkisiz hale getiren, yerine Yugoslav milliyetçiliğini sokmaya çalışan, toplumu yaralayan bir zihniyeti kastettik. Arkadaş TİP Genel Başkanı olduğu söylenen Boşnak asıllı “Bu arkadaşın Balkan Türklüğü ile ilgili bir açıklama yaptığını duydunuz mu? Türkiye’ye geliyor. HDP ile iş birliği yapıyor, Türk polisi için ‘İşgal’ tabirini kullanıyor. Her türlü anarşist pratikte yer alır. Yani burada kastettiğimiz Marksist, Leninist bir anlayışa sahip olan Tito’dur.” İdeolojik çizgide olan kişiye söylenmiştir. Bu Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşlarımızla ilgili değildir.”

ERKAN BAŞ’IN CEVABI ZOR OLDU

Erkan Baş ise Twitter’dan Desteci’nin sözlerine yanıt vererek, “Ben bu kişiyi ciddiye almıyorum ama burada mesele ben değilim. Hakarete uğrayan ülkemizdeki milyonlarca Yugoslav göçmendir. Milyonlarcadır.” Almanya’da doğan ve ajan olmakla suçlanan işçi çocuklarının, bu ırkçılıktır, “Yurt dışında yaşayan işçilerin haysiyetine yenik düşeceksiniz. “Gizlediğini” söylediği bilgilere herkes kolayca erişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu